מוקדש באהבה להורינו בהוקרה על תרומתם לעולם התרבות בישראל

תעלת בלאומילך

שנה: 1969

תסריט: אפרים קישון

בימוי: אפרים קישון

השתתפו: יוסף (בומבה) צור, נסים עזיקרי, אבנר חזקיהו, זהרירה חריפאי, עודד תאומי, רינה גנור, מרים גבריאלי, שייקה אופיר, אביבה פז, גדעון זינגר, מוסקו אלקלעי, אלישבע מיכאלי, אושיק לוי, גבי עמרני.

שרגא בתפקיד: ד"ר אביגדור קויבישבסקי, ראש מחלקת דרכים

העלילה: חולה רוח נמלט ממוסד סגור, מוצא פטיש-אוויר עזוב ומתחיל לקדוח בלב תל אביב. סביבו מתפתחת מהומה שלמה, אך איש אינו מנסה לעצור בעדו. אף אחד אינו רוצה להצטייר כמי שאינו יודע מה מתרחש בתחום אחריותו. עם הזמן, וההתנערות מאחריות בכל הדרגים, הבור גדל לממדי ענק ומסכן את שלומה של תל אביב-יפו, את שפיותם של דיירי הרחוב, אי-אלו קריירות של פקידי עירייה, ואת עתידו של זוג צעיר.

הסרט מבוסס על הומורסקה בשם "אגדה על תעלה בתל אביב" של קישון, שפורסמה לראשונה בשנת 1952 ונכללה בספר "אלף גדיא וגדיא" ותסכית רדיו משנת 1960, בו השתתף שרגא פרידמן.

 

 

אתר זה מתבסס על תמונות, מכתבים, סרטים, מחזות וחוזים, חלקם אוצרות של ממש, שמצאנו בדירתה של אמא לאחר לכתה.   כמו כן נעזרנו בחומר הנמצא בארכיון 'הבימה' ובדברים שנאמרו בספר 'מסך אחרון לשרגא פרידמן' שיצא שלוש שנים לאחר מותו של אבינו.  תודה מיוחדת לרמי סמו מנהל ארכיון 'הבימה' על העזרה, על הידע הבלתי נדלה ובעיקר על החברות.  דני, עמוס ויעל

 

© 2017 כל הזכויות שמורות.