מוקדש באהבה להורינו בהוקרה על תרומתם לעולם התרבות בישראל

צחוק גלים - חיל הים בשיט לילי מוסיקלי

מועדון התיאטרון, תל אביב

מחברים: דן אלמגור, יחיאל מוהר ומאיר נוי

טקסטים: פוצ'ו

פזמונים: נעמי שמר, לאה נאור וחיים גורי

מוסיקה: נעמי שמר, אריה לבנון, מאיר הרניק

השתתפו: בוגרי להקת חיל הים, אהובה צדוק, אהרון צדוק 

 

 "התכנית החדשה של המועדון, "צחוק גלים", שהיא בעלת "אופי ימי" ברובה, מתחילה בימי ההעפלה ומעבירה לפני הצופים אחרי כן את שבעת מדורי התלעות של איש חיל הים - במצפן העקום של ההומור, כמובן. הגלים, בהם מתטלטלים בטקסטים ופזמונים שלא מן הימים ההם. בחלק הראשון של התכנית מופיע צמד "הצדוקים" -  אהובה ואהרון צדוק". [...] "התכנית החדשה "צחוק גלים", עשויה במתכונת משופרת של תכנית להקה צבאית, בסגנון החבר'ה. תקוות היוצרים - ליצור במועדון אווירה חדשה".

מתוך המאמר "כמו אוויר לנשימה... דרושה אווירה" שהופיע במדור "מסך ומסכה", עיתון "מעריב", 16.10.1962

 

 "... עתה הפך המועדון שוב להיות מועדון תיאטרון כמאז ומתמיד. בחלקה הראשון מופיעים "הצדוקים" - זוג בידורי חדש עלי במות, המורכב מאהובה צדוק המופיעה בצוותא עם בן משפחתה, אהרון צדוק. תכנית מערכונים קצרצרים ופזמונים שהוכנה עבורם ע"י דן אלמגור, מאיר נוי, בבימויו של שרגא פרידמן. בחלק השני של התכנית מופיעה קבוצת שחקנים צעירים יוצאי חיל הים, בתכנית הנקראת "צחוק גלים"

מתוך המאמר "הצדוקים" ו"הימאים" החליפו את רביעיית התיאטרון שהופיע במדור "בימות ופרגוד", עיתון "חרות", 19.10.1962

 

אתר זה מתבסס על תמונות, מכתבים, סרטים, מחזות וחוזים, חלקם אוצרות של ממש, שמצאנו בדירתה של אמא לאחר לכתה.   כמו כן נעזרנו בחומר הנמצא בארכיון 'הבימה' ובדברים שנאמרו בספר 'מסך אחרון לשרגא פרידמן' שיצא שלוש שנים לאחר מותו של אבינו.  תודה מיוחדת לרמי סמו מנהל ארכיון 'הבימה' על העזרה, על הידע הבלתי נדלה ובעיקר על החברות.  דני, עמוס ויעל

 

© 2017 כל הזכויות שמורות.