מוקדש באהבה להורינו בהוקרה על תרומתם לעולם התרבות בישראל

ערב עם אברהם שלונסקי

 

במסגרת הפסטיבל הישראלי, קיסריה תשכ"ח 

השתתפו: אברהם שלונסקי,  חנה רובינא, חנה מרון, נחמה הנדל, רפאל קלצ'קין, שמעון פינקל, שלמה בר-שביט, עודד תאומי, אברהם מור, חבורת "רננים"

*בערב זה שמש שרגא הן כבמאי והן כמנחה

 

ערב שלונסקי הוא נסיון ראשון להציג לפני קהל מופעי הפסטיבל הישראלי שלנו משורר עברי גדול בן זמננו.

השתדלנו בראש ובראשונה להציג לפניכם את המשורר, "חתן בראשית" של השירה הארצישראלית החדשה, והבאנו בתוכניתנו כמה משיריו, למן שנות העשרים ועד שנות השישים. לא התעלמנו אף מצד "הדגש הקל" שבפעולתו של המשורר: בין שיר לשיר שילבנו משהו ממיגזר זה של יצירתו, סאטירה והומור, פזמון והברקה.

חלקה השני של התכנית כולו מידגם של יכולתו הווירטואוזית של א. שלונסקי לתת לבוש עברי ליצירות מופת של הדרמטורגיה העולמית. תרגום זה בבחינת יצירה מקורית הוא, ואפילו יצירת יש מאין במקרים רבים, שכן עלינו לזכור כי שלונסקי יצר את הדו שיח, את הדיבור הנשגב ואת העגה של הבמה העברית במשך ארבעים שנה.

הערב יסתיים בריאיון מאולתר שיערוך עם המשורר גבריאל צפרוני, חבר מערכת "מעריב".

מתוך תכניית המופע

 

 

 

 

אתר זה מתבסס על תמונות, מכתבים, סרטים, מחזות וחוזים, חלקם אוצרות של ממש, שמצאנו בדירתה של אמא לאחר לכתה.   כמו כן נעזרנו בחומר הנמצא בארכיון 'הבימה' ובדברים שנאמרו בספר 'מסך אחרון לשרגא פרידמן' שיצא שלוש שנים לאחר מותו של אבינו.  תודה מיוחדת לרמי סמו מנהל ארכיון 'הבימה' על העזרה, על הידע הבלתי נדלה ובעיקר על החברות.  דני, עמוס ויעל

 

© 2017 כל הזכויות שמורות.